Felfoghatatlan: sokkoló részletek derültek ki Németh Zsanett haláláról
A bolgár hatóságok öngyilkosságként kezelik az ügyet
Bolgár sajtóértesülések szerint Németh Zsanett Európa-bajnoki ezüstérmes birkózó halálát öngyilkosságként kezelik a hatóságok. A 32 éves sportoló kedden zuhant ki 11. emeleti otthonából Szófiában. A tragédia híre megrázta a magyar sportvilágot, hiszen Németh Zsanett korábban a magyar birkózás egyik ismert és eredményes alakja volt. [ ]
Szerelmi dráma is állhatott a háttérben
A bolgár sportal.bg újabb részleteket közölt a halálesettel kapcsolatban. A portál értesülései szerint a birkózó öngyilkosságot követhetett el, a háttérben pedig egy szerelmi dráma is állhatott egyik klubtársával. A különböző sajtóinformációk szerint Németh az utóbbi időben depresszió jeleit mutatta, és pszichológushoz is járt.
Németh Zsanett 2014-ben
Fotó: IMAGO / Kadir Caliskan / United Wo / Reuters
A tragédia előtt már a hazatéréséről is szó volt
A Nemzeti Sport szerint a tragédia előtt már szó volt arról, hogy Németh Zsanett hazatér Magyarországra. Egykori klubjában, az UTE-ban szívesen fogadták volna a sportolót, így a hazatérés lehetősége már valós tervként merült fel. A történtek éppen ezért még megrázóbbak, hiszen úgy tűnt, új fejezet is kezdődhetett volna az életében.
Eredményes pályafutás állt mögötte
Németh Zsanett 2017-ben Európa-bajnoki ezüstérmet nyert Újvidéken, majd a két évvel későbbi kontinenstornán bronzérmet szerzett. Három évvel ezelőtt jelentette be, hogy a továbbiakban bolgár színekben kíván versenyezni. A nehézsúlyú birkózó legutóbb 2021-ben lépett világversenyen szőnyegre, Bulgáriába pedig egy évvel később költözött át, ahol néhány hete megnyerte az országos bajnokságot.
